میکرو ال ای دی تکنولوژی میکرو نمایش پتانسیل برای دستگاه های AR / VR تبدیل خواهد شد

- Feb 28, 2019-با توجه به منابع صنعت، توسعه سریع برنامه های AR / VR تقاضا برای دستگاه های میکرو صفحه نمایش را افزایش می دهد. در حال حاضر، این دستگاه های میکرو اکثر به طور کلی از LCoS، HTPS و AMOLED استفاده می کنند، اما در دراز مدت، تکنولوژی نمایشگرهای میکرو LED غیر معدنی می تواند با تکنولوژی اصلی برنامه های فعلی میکرو صفحه نمایش قابل مقایسه باشد.

Arc LED screen

منابع گفتند که نمایشگرهای میکرو در دوربین های دیجیتال به عنوان نمایشگرهای الکترونیکی (EVF) استفاده شده است، اما از زمان ظهور گوشی های هوشمند با دوربین های داخلی، تقاضای بازار برای میکرو نمایش به تدریج ضعیف شده است. با به اشتراک گذاری تدریجی دستگاه های AR / VR، استفاده از دستگاه های میکرو صفحه در عینک های هوشمند و صفحه نمایش سر (HMD) شروع به بازگشت به مسیر رشد کرده است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط موسسه تحقیقاتی Fuji Chimera، موسسه تحقیقات بازار ژاپن، کریستال مایع بر پایه سیلیکون (LCoS) 59.7 درصد از سهم بازار سه تکنولوژی میکرو صفحه اصلی در سال 2018 را به خود اختصاص داد و AMOLED (27.8 درصد) و HTPS (6.6٪).

در همین حال، در سال 2018، بازار جهانی برای microdisplays به 161 میلیون دلار رسید، از جمله 96 میلیون دلار برای دستگاه های LCoS، 55 میلیون دلار برای AMOLED و 10 میلیون دلار برای HTPS.

انتظار می رود که بازار AMOLED در بازار میکرو را تا سال 2010 میلادی به 750 میلیون دلار افزایش دهد، با رشد سالیانه کامپوزیت 10.9 درصد و میانگین قیمت واحد 32 دلار آمریکا، 35 درصد بالاتر از میانگین قیمت واحد LCoS و HTPS.

در حال حاضر، عینک AR با مجهز به پانل AMOLED ذکر شده است، اما فناوری OLED همچنان دارای امکانات زیادی برای بهبود کارایی درخشان، هزینه تولید و زمان استفاده از پانل است. از آنجا که میکرو LED عملکرد بهتر در برابر مصرف انرژی، روشنایی، کارایی نور، زمان پاسخ، زمان استفاده از پانل و قابلیت سازگاری دما را از OLED بهتر می کند، برخی از تولیدکنندگان بر این باورند که میکرو LED نیز می تواند در تکنولوژی میکرو صفحه نمایش استفاده شود.

در این CES 2019 MicroLED می تواند 10 برابر رزولوشن، 100 برابر کنتراست و 1000 برابر روشنایی را فراهم کند. علاوه بر این، مصرف برق دستگاه به نصف کاهش می یابد، بنابراین عمر باتری دستگاه های قابل حمل دستی دو برابر می شود.