LED چگونه در تعامل انسان و کامپیوتر نقش دارد؟

- Feb 21, 2019-


در سال های اخیر، با محبوبیت گوشی های هوشمند و قرص، تعامل انسان و کامپیوتر تبدیل به یک واژگان با فرکانس بالا شده است. بنابراین، نقش LED در تغییر تکنولوژی تعامل انسان و کامپیوتر چیست؟

برای مدت زمان طولانی، صفحه نمایش بزرگ سنتی LED، "انتقال یک طرفه" به مخاطب است. در سال های اخیر، با توسعه فن آوری جدید، صفحه نمایش دیگر محدود به "تکثیر فلش" بین مردم نیست، بلکه به "تعامل هوشمند" محدود می شود. در حال حاضر، روش های اصلی تعامل کامپیوتر و کامپیوتر، تعامل صفحه نمایش، تعامل لمسی و سایر فن آوری ها (مانند تکنولوژی somatosensory، واقعیت افزوده، تشخیص چهره و غیره) است.

پیوند صفحه نمایش با ظهور "دوران اینترنت به علاوه"، برخی از افراد واجد شرایط صنعت، از روند همگرایی بین رسانه های سنتی و رسانه های جدید آگاه هستند، و ادغام به موقع رسانه های جدید با موفقیت تکنولوژی. "پخش شبکه کنترل شده" یک راه پیشرفت است که صفحه نمایش بزرگ LED را با اینترنت ترکیب می کند. از پورت های تلفن های همراه، کامپیوتر، کامپیوتر و سایر پورت ها برای استفاده از اینترنت استفاده می کند و از کد محبوب دو بعدی، APP و سایر توابع استفاده می کند تا ارتباطات مشترک بین صفحه نمایش بزرگ LED و مخاطب را تحقق بخشند از علاقه مخاطبان و افزایش مشارکت مخاطبان است.

تکنولوژی لمسی حمل می شود. در حال حاضر، صفحه نمایش LED می تواند با «لمس تکنولوژی (سنسور)»، مانند صفحه نمایش کاشی های تعاملی LED، صفحه نمایش لمسی و غیره، تحقق بخشیدن به «تعامل انسان-صفحه» باشد. در میان آنها، عملکرد صفحه نمایش کاشی کف در زمینه تعامل بسیار برجسته است، به خصوص در مرحله، عملکرد آن بسیار چشمگیر است. صفحه نمایش لمسی LED عمدتا در زمینه نمایش صفحه نمایش نزدیک استفاده می شود و نیازمندی های نمایش محصول محصولات دقیق تر است. به منظور پاسخگویی به نیازهای صفحه نمایش نزدیک، تولید کنندگان صفحه نمایش لمسی LED را با تکنولوژی دوربینی ترکیب می کنند که نه تنها می تواند تعامل هوشمندانه را درک کند، بلکه باعث افزایش تجربه کاربر می شود.

LED صفحه نمایش کاشی کف

سایر تکنولوژی های تعاملی. در حال حاضر، تعامل صفحه نمایش بزرگ LED تبدیل شده است روند کل صنعت است. تعامل LED صفحه نمایش بزرگ با جذب فن آوری های پیشرفته مانند تکنولوژی somatosensory، تکنولوژی واقعیت افزوده، تکنولوژی تشخیص چهره و غیره به دست می آید. در سراسر بازار VR، محصولات VR و صفحه نمایش LED جدا نیستند. علاوه بر این، از دیدگاه زنجیره صنعت VR، صفحه نمایش ال سی دی مهمترین و مهم ترین سخت افزار است. صفحه نمایش LED با کیفیت تصویر با کیفیت بهتر بدون شک می تواند تجربه کاربر VR را بهبود ببخشد.

حلقه LED، ماتریس LED و رابط LED تعاملی روشنایی

محصولات امروز بسیار هوشمندانه و متصل می شوند. دستگاه هایی مانند بلندگوها، تلویزیون ها، یخچال و فریزر، جعبه های تنظیم شده و آشکارسازهای دود دیگر فقط ابزار در یک مکان خاص نیستند - کاربران می توانند از راه دور یا از طریق زنگ صوتی کنترل کنند. این دستگاه ها دقیق تر از همیشه است، به این معنی که آنها همچنین نیاز به رابط کاربری هوشمندانه تر از کامپیوتر دارند.

رابط تعامل انسان و کامپیوتر می تواند متفاوت باشد. حلقه های LED، ماتریس LED یا روشنایی RGB LED، که توسط ترکیب های مختلف خلاق از دیود های نوری (LED) تشکیل شده اند، امروزه داغترین روش های تعامل بین کامپیوتر و کامپیوتر هستند، به ویژه با تغییر هایی مانند تعقیب یا سوسو زدن.

یک مثال از چراغ مورد استفاده در رابط تعاملی انسان و کامپیوتر

تاثیر راننده LED بر طراحی رابط کاربری انسان و ماشین

برای داشتن رابط بسیار انسانی انسان و کامپیوتر، این عناصر مهم هستند:

مخلوط کردن رنگ کامل، تغییر رنگ با توجه به نیاز کاربر

روشنایی LED مناسب: در طول روز بیش از حد تیره نباشید و در شب خیلی روشن نباشد

جلوه های زیبایی پویا، مانند تعقیب یا سوسو زدن

هنگامی که منبع تغذیه از باتری می آید، می تواند صفحه نمایش روشنایی ثابت و راندمان بالا را نیز بدست آورد.

اگر چه در ابتدا این فهرست برای شروع امکان پذیر نیست، در واقع فقط یک راننده LED خوب می تواند به راحتی اجرا شود. این درایور LED نیاز به عملکردهای زیر دارد:

قادر به استفاده از پروتکل های ارتباطی مناسب مانند I2C، برای رانندگی کانال های متعدد. میکروکنترلر (MCU) می تواند با دستگاه ارتباط برقرار کند و هر کانال را به طور مستقل کنترل کند بدون اینکه مقدار زیادی از منابع پین GPIO کلی ورودی / خروجی را مصرف کند.

کنترل تغییر پالس پهنای باند (PWM) برای تغییر روشنایی LED بدون تغییر بسیار زیاد در ادراک دیداری استفاده می شود.

بسیار کم حالت استاتیک و حالت صرفه جویی در مصرف انرژی مناسب است.

سیگنال های مدولاسیون پهنای باند فرکانس بالا (PWM) می توانند از گوش شنوائی قابل تشخیص جلوگیری کنند زیرا بسیاری از شاخص های LED با بلندگوها استفاده می شود.

این دستگاه ها ژنراتور PWM 12 بیتی را ادغام می کنند. فرکانس کار آن بالاتر از نویز قابل تشخیص انسان است. فرکانس هر کانال 29 کیلوهرتز است. این می تواند کنترل خمشی رنگ و پایدار و صدای صفر را به دست دهد. هر کانال اختیاری رنگ و کنترل روشنایی را فراهم می کند. از طریق حالت صرفه جویی در مصرف انرژی، این رانندگان LED می توانند به میزان قابل توجهی مصرف برق را کاهش دهند، در نتیجه بهبود بهره وری کلی سیستم در حالت آماده به کار.